Bambusz simogató
2015.07.26. 21:35, Zakuro
Gondozás
Nem régiben voltam fent Budapesten egy nagyon kedves rokonoméknál és tőlük kaptam egy szerencsebambuszt. Szegény növénykének már elszáradt néhány levele de hozott új hajtásokat.
A bambusz a feng shui kertek alapnövénye. Akár 20 méter magasra nő a perjefélék családjába tartozó évelő, örökzöld növény.(Kár, hogy édesanyám egy darabot sem enged ültetni a kertbe).Fő előfordulási helyük Északkelet-Ázsiától Délkelet-Ázsián át egészen Északkelet-Ausztráliáig terjed.
A hazánkban is egyre népszerűbb növényeket eredeti élőhelyén nagyon sokrétűen, az élet szinte minden területén hasznosítják, felhasználják.
Szerencsebambusz:
Ezt a növényt ugyan bambusznak hívjuk de egyátalán nem az. Egy Dracena (képen látható) nevű növényből alkották meg vágással a kertészek.
Gondozását tekintve nincs szüksége másra csak vízre. Ne tegyük tűző napra, mert levelei sárgulni kezdenek. Állandóan álljon vízbe a növény gyökere, és ne ültessük le virágföldbe. Kedveli a párás levegőt, ha túlszáraz, meleg helyre tesszük, a növény sárgulni kezd, és elhal.
Mi lesz ha földbe ültetem? Egy dracena fejlődik ki belőle! :D (A természet mindig visszaveszi a sajátját) :)
A szerencsebambuszok Magyaroszágon nagyon népszerűek. A feng shui lakások és kertek elengedhetetlen része. Nagy sikere van a kis színes keleties hatású kerámiatálba összerakott változatnak.
Érdekesség,hogy lehet külön fiú és lány egyedeket venni. A fiúk szára egyenes a lányoké görbe és ezeket lehet kombinálni. :) (Az enyém fiú, valyon még mindig helyénvaló Midorikonak hívni. )
Nos ez a poszt adott pár érdekes ötletet nekem. Legközelebb talán a feng shuiról írok. :D
Sayounara! :D